piątek, 30 marca 2012

Prawdy i mity na temat koloryzacji

Kochane dzisiaj mam dla was post na temat koloryzacji ;) Mimo tego , że nigdy nie farbowałam to znalazłam kilka mam nadzieję cennych informacji ;)

To prawda , że każdy zabieg chemiczny ingeruje w strukturę włosów.

1. Są koloryzacje , których nie nalezy wykonywać samodzielnie. PRAWDA. Np. rozjaśnianie są to trudne zabiegi wymagające fachowej wiedzy i mające ogromny wpływ na strukturę włosa.

2. Nie należy farbować włosów podczas menstruacji. PRAWDA. Ma to związek z  przemianami hormonalnymi jakie zachodzą w organizmie. Dochodzi wówczas do spadku ilosci estrogenów przez co łuski włosowe są bardziej oporne na otwieranie i zamykanie. Co w efekcie może skutkować nierównomiernym pokryciem farby.

3.Przed koloryzacją powinno się zastosować  szampon lub maskę oczyszczającą.PRAWDA . Taki zabieg usunie resztki produktów do stylizacji i ułatwi barwnikowi wniknięcie w głąb włosa.

4.Nie należy farbować włosów w ciąży. MIT jedynie w  pierwszym trymestrze ciąży zaleca się stosowanie mniej agresywnych środków.

5.Do zmywania farby powinno się użyć chłodnej wody . PRAWDA. Podczas farbowania dochodzi do rozchylenia łusek włosowych , przez które farba wnika do wnętrza włosa. Chłodna woda uszczelnia łuski włosowe przez co kolor dłużej utrzymuje się na włosach.

6.Tłusty krem zabezpieczy czoło i skronie pzed zafarbowaniem i ułatwi usunięcie farby. PRAWDA.

7.Czas działania farby jest istotny. PRAWDA. Czasu działania farby należy przestrzegać ścisle wg wskazań producenta

3 komentarze:

 1. co do menstruacji nie mogę się zgodzić, sama miałam farbowane w takim okresie włosy i nigdy nie miałam z tym problemu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są porady stylisty ;) Bardzo możliwe , że nie na wszystkich to działa ;)

   Usuń
 2. Nigdy nie farbuję w trakcie menstruacji, bo wychodzi mi rudy :D ta sama farba kilka razy , bo przecież uznałam to za bzdurę, i za każdym razem było to samo. Więc, nie polecam.

  Punkt o zabiegach - i tak, i nie. Jeśli osoba całkiem bez doświadczenia, zostanie przeprowadzona krok po kroku, gotowymi wskazówkami, to jest w stanie sobie nawet z czerni zrobić blond. Musi tylko dostać gotowca i zrobić wszystko zgodnie z planem, w innym wypadku, nie polecam.

  Przed koloryzacją lepiej nie oczyszczać włosów, lepiej, żeby były utłuszczone, co ochroni skórę głowy. Silikony nie powinny jakoś szczególnie utrudniać koloryzacji, tym bardziej, że dużo firma dołącza do opakowania tubkę odzywki silikonowej do stosowania regularnie po farbowaniu.

  Porady stylisty? ;) a nie kolorysty? :D

  Ale przeczytałam z zaciekawieniem :))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :) Jeśli nie odpowiem w ciągu 3 dni, proszę wysyłać pytania na e-mail : kingablog@o2.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...