sobota, 25 czerwca 2016

Mężczyźni bardziej dbający o urodę ? czyli 8 faktów które mnie zaskoczyły w Portugalii


Cześć !
Zanim powrócę do pisania o kosmetykach i sprawach dotyczących pielęgnacji, chciałabym wam trochę opowiedzieć o tym co mnie zaskoczyło w Portugalii :)

1. Nocne wyjścia- Do tej pory nie mogę się przyzwyczaić, że w Portugalii do barów wychodzi się o północy, a jeśli mowa o imprezie to minimum o 2 w nocy, a największe tłumy spotkacie o 4 nad ranem !

2.Piwo z sokiem-  Kilka razy poprosiłam o piwo z sokiem i patrzyli na mnie jak na kogoś z innej planety po czym zapytali czy z sokiem pomarańczowym czy z coca colą. Jak się później okazało, odpowiednikiem naszego piwa z sokiem jest tak zwane ''tango'' które gorąco polecam ! Odnośnie piwa, zdziwiło mnie, że prawie nigdy nie pytają o wielkość, a o markę to już w ogóle. Piwo zwykle sprzedają w pojemności 250ml aby nie straciło smaku i jest to zwykle jedna marka ''Super bock''

3.Kasowanie biletów- Nawet jeśli posiadacz miesięczną kartę, musisz kasować bilet przed każdym wejściem do metra czy autobusu. Niejednokrotnie zostałam złapana przez Panów kontrolerów, jednak po wypisaniu mandatu powiedzieli mi, że wcale nie muszę go płacić.

4.Bycie na czas? a co to takiego?  Czy to w restauracji czy na uniwersytecie czy też przy prywatnych spotkaniach, dla portugalczyków spóźnienie to nic takiego. Na zajęciach profesorowie potrafili się spóźniać średnio pół godziny.

5.Wspólne kolacje- Wielka szkoda, że w Polsce to wciąż nie jest tak popularne. Zarówno w Portugalii jak i w Hiszpanii ludzie jedzą kolacje w dużym gronie. To jeden z tutejszych nawyków, który spodobał mi się najbardziej.

6.Moda i uroda : Zauważyłam, że to mężczyźni bardziej dbają o swój wygląd. Praktycznie każdy z nich uwielbia buty i da się to zauważyć. Jeśli chodzi o kobiety to wszystko zależy od tego gdzie jesteśmy, np. w Porto 70% z nich nie robi makijażu ( zauważyłam go jedynie na większych imprezach) i nie przywiązują większej uwagi do tego co noszą.

7.Drogerie- Jeśli wybieracie się do Portugalii to polecam zabrać ze sobą zapas kosmetyków, które tutaj są do\syć drogie w porównaniu z naszymi. W dodatku możecie je kupić jedynie w  drogerii typu  sephora bądź marketach. Nawet nie wiecie jak mi brakuje rossmanna !

8.Przechodzenie na czerwonym świetle- Praktycznie nikt nie czeka na zielone światło, aby przejść przez ulicę, nawet jeśli obok stoi pan policjant :D Swoją drogą, skoro się tak śpieszą, dlaczego są wiecznie spóźnieni ? :D


Jeśli jesteście ciekawe zdjęć z Portugalii to zapraszam na instagram.
Do następnego !  :) 

11 komentarzy:

 1. No właśnie, 8 punkt jest zastanawiający :D Bardzo ciekawie tam musi być, lubię jeść wspólne posiłki, według mnie lepiej smakują :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale dziwnie :D O 2 to nierzadko się wraca z wyjścia, a co dopiero o czwartek... Zdziwiło mnie też, że Portugalki (jak i większość kobiet w innych krajach) nie przywiązują uwagi do tego jak wyglądają na codzień. Tylko u nas spotka się zawsze piękne zadbane kobiety :) A z punktem 5 całkowicie się zgadzam!

  OdpowiedzUsuń
 3. wow, nieźle tam jest, tak inaczej :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się puenta z pkt 8go :)

  OdpowiedzUsuń
 5. oj tak szkoda ze w Polsce tak mało osób je wspólne kolacje

  OdpowiedzUsuń
 6. :D Same ciekawostki!
  Haha, faktycznie! Może dlatego się tak spieszą bo są wiecznie spóźnieni? :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko tam jest takie ciekawe, aż sama pojechała bym do Portugalii :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. mam szwagra Portugalczyka :) i kocham Portugalię :) !!!

  OdpowiedzUsuń
 9. O tak, wspólne kolacje to świetna sprawa! :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 10. kasowanie biletów nie zdziwiło mnie wcale, u mnie działa to tak samo ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie byłam nigdy w Portugalii, ale mam nadzieję nadrobić w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :) Jeśli nie odpowiem w ciągu 3 dni, proszę wysyłać pytania na e-mail : kingablog@o2.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...